Globe iconLogin iconRecap iconSearch iconTickets icon
Southern League
Milb Logo

Postseason All-Star Teams

   
1B Patrick Leonard (Biloxi)
2B Travis Blankenhorn (Pensacola)
SS Jazz Chisholm (Jacksonville)
3B Drew Ellis (Jackson)
Catcher Daulton Varsho (Jackson)
DH Ibandel Isabel (Chattanooga)
OF Brandon Marsh (MOB), Cristian Pache (MIS), Pavin Smith (JXN), Drew Waters (MIS)
LHP Tucker Davidson (Mississippi)
RHP Trey Supak (Biloxi)
Relief Nate Griep (Biloxi)
Utility Miles Mastrobuoni (Montgomery)
Best Hustler Lucius Fox (Montgomery)
   
1B Jose Rojas (Mobile)
2B Nick Solak (Montgomery)
SS Zack Short (Tennessee)
3B Brian Schales (Jacksonville)
Catcher Zack Collins (Birmingham)
DH Brent Rooker (Chattanooga)
OF Corey Ray (BLX), Zander Wiel (CHA), Jamie Westbrook (JXN), Monte Harrison (JAX)
LHP Lewis Thorpe (Chattanooga)
RHP Zack Brown (Biloxi)
Relief Nate Griep (Biloxi)
Utility Kevin Medrano (Jackson)
Best Hustler Ben DeLuzio (Jackson)
   
1B Kevin Cron (Jackson)
2B David Bote (Tennessee)
SS Nick Gordon (Chattanooga)
3B Jason Vosler (Tennessee)
Catcher Nick Ciuffo (Montgomery)
DH Jonathan Rodriguez (Chattanooga)
OF Edgar Corcino (CHAT), Braxton Lee (MONT/JAX), Joe McCarthy (MONT), Justin Williams (MONT)
LHP Kolby Allard (Mississippi)
RHP Michael Kopech (Birmingham)
Relief Gabriel Moya (Jackson/Chattanooga)
Utility Zach Houchins (Mobile)
Best Hustler Johnny Davis (Biloxi)
   
1B Jake Bauers (Montgomery)
2B Tim Lopes (Jackson)
SS Willy Adames (Montgomery)
3B J.T. Riddle (Jacksonville)
Catcher Victor Caratini (Tennessee)
DH Kevin Cron (Mobile)
OF Zach Granite (CHAT), Tyler O'Neill (JXN), Daniel Palka (CHAT), Dustin Peterson (MIS)
LHP Ryan Yarbrough (Jackson)
RHP Chih-Wei Hu (Montgomery)
Relief Alejandro Chacin (Pensacola)
Utility Chesny Young (Tennessee)
Best Hustler Cade Gotta (Montgomery)
   
1B Cameron Seitzer (Montgomery)
2B David Adams (Jacksonville)
SS Orlando Arcia (Biloxi)
3B Zack Cox (Jacksonville)
Catcher Willson Contreras (Tennessee)
DH Christian Marrero (Birmingham)
OF Socrates Brito (MOB), Max Kepler (CHAT), Adam Brett Walker II (CHAT)
LHP Blake Snell (Montgomery)
RHP Jorge Lopez (Biloxi)
Relief Zack Weiss (Pensacola)
Utility Tim Anderson (Birmingham)
Best Hustler Tim Anderson (Birmingham)
   
1B Rangel Ravelo (Birmingham)
2B Ryan Brett (Montgomery)
SS Ketel Marte (Jackson)
3B Jake Lamb (Mobile)
Catcher J.T. Realmuto (Jacksonville)
DH Nick Ramirez (Huntsville)
OF Tom Belza (MOB), Cedric Hunter (MIS), Taylor Motter (MTG), Scott Schebler (CHAT)
LHP Justin Nicolino (Jacksonville)
RHP Williams Perez (Mississippi)
Relief David Goforth (Huntsville)
Utility Patrick Kivlehan (Jackson)
Best Hustler Josh Prince (Huntsville)
   
1B Jason Rogers (Huntsville)
2B Arismendy Alcantara (Tennessee)
SS Javier Baez (Tennessee)
3B Christian Villanueva (Tennessee)
Catcher Christian Bethancourt (Mississippi)
DH Dan Black (Birmingham)
OF Justin Greene (MOB), Kevin Kiermaier (MTG), Joc Pederson (CHA), Matt Szczur (TEN)
LHP Enny Romero (Montgomery)
RHP Kyle Hendricks (Tennessee)
Relief Michael Brady (Jacksonville)
Utility Marcus Semien (Birmingham)
Best Hustler Ender Inciarte (Mobile)
   
1B Hunter Morris (Huntsville)
2B Scooter Gennett (Huntsville)
SS Hak-Ju Lee (Montgomery)
3B Matt Davidson (Mobile)
Catcher Jesus Sucre (Jackson)
DH Justin Bour (Tennessee)
OF Todd Cunningham (MIS), Josh Fellhauer (PNS), Marc Krauss (MOB), Alfredo Marte (MOB)
LHP Sean Gilmartin (Mississippi)
RHP Brandon Maurer (Jackson)
Relief Carter Capps (Jackson)
Utility Omar Luna (Montgomery)
Best Hustler Billy Hamilton (Pensacola)
   
1B Paul Goldschmidt (Mobile)
2B Tyler Kuhn (Birmingham)
SS Tyler Pastornicky (Mississippi)
3B Ryan Wheeler (Mobile)
Catcher Stephen Vogt (Montgomery)
DH Ernesto Mejia (Mississippi)
OF Denis Phipps (CAR), A.J. Pollock (MOB), Alfredo Silverio (CHA), Scott Van Slyke (CHA)
LHP Matt Moore (Montgomery)
RHP Nathan Eovaldi (Chattanooga)
Relief Rafael Dolis (Tennessee)
Utility Tyler Kuhn (Birmingham)
Best Hustler Kevin Mattison (Jacksonville)
   
1B Johan Limonta (West Tenn)
2B Brett Lawrie (Huntsville)
SS Osvaldo Martinez (Jacksonville)
3B Matt Dominguez (Jacksonville)
Catcher Robinson Chirinos (Tennessee)
DH Corey Smith (Chattanooga)
OF Brandon Guyer (TEN), Collin Cowgill (MOB), Dave Sappelt (CAR), Tony Campana (TEN)
LHP Tom Cochran (Carolina)
RHP Elih Villanueva (Jacksonville)
Relief Matt Gorgen (Montgomery)
Utility Vinny Rottino (Jacksonville)
Best Hustler Tony Campana (Tennessee)
   
1B Blake Lalli (Tennessee)
2B C.J. Retherford (Birmingham)
SS Pedro Ciriaco (Mobile)
3B Juan Francisco (Carolina)
Catcher Tyler Flowers (Birmingham)
DH Greg Halman (West Tenn)
OF David Cook (BIR), Desmond Jennings (MON), Ezequiel Carrera (WTN), Stefan Gartrell (BIR)
LHP Travis Wood (Carolina)
RHP John Ely (Birmingham)
Relief Matt Peterson (Jacksonville)
Utility Todd Frazier (Carolina)
Best Hustler Matt Young (Mississippi)
   
1B Gaby Sanchez (Carolina)
2B Chris Coghlan (Carolina)
SS Alcides Escobar (Huntsville)
3B Mat Gamel (Huntsville)
Catcher Angel Salome (Huntsville)
DH Jake Fox (Tennessee)
OF Michael Brantley (HVL), Doug Deeds (TNS), John Raynor (CAR), Mike Wilson (WTN)
LHP David Price (Montgomery)
RHP Todd Redmond (Mississippi)
Relief Jon Link (Birmingham)
Utility Adolfo Gonzalez (Jacksonville)
Best Hustler Nate Spears (Tennessee)
   
1B Javier Brito (Mobile)
2B Emilio Bonifacio (Mobile)
SS Chin Lung Hu (Jacksonville)
3B Evan Longoria (Montgomery)
Catcher John Jaso (Montgomery)
DH Lee Mitchell (Carolina)
OF Charlton Jimerson (W. Tenn), Brendan Katin (Hun), Fernando Perez (Mon), Justin Upton (Mob)
LHP Gio Gonzalez (Birmingham)
RHP Chris Mason (Montgomery)
Relief Dale Thayer (Montgomery)
Utility Wilkin Castillo (Mobile)
Best Hustler Carl Loadenthal (Mississippi)
   
1B Joey Votto (Chattanooga)
2B Danny Richar (Tennessee)
SS Chin Lung Hu (Jacksonville)
3B Scott Moore (West Tenn)
Catcher Miguel Montero (Tennessee)
DH Craig Brazell (Jacksonville)
OF Jerry Gil (Ten), Ricardo Nanita (Bir), Noochie Varner (Chat), Chris Walker (W. Tenn)
LHP Tyler Lumsden (Birmingham)
RHP Andy Sonnanstine (Montgomery)
Relief David Shafer (Chattanooga)
Utility Jamie D'Antona (Tennessee)
Best Hustler Eric Patterson (West Tenn)
   
1B Casey Rogowski (Birmingham)
2B Dan Uggla (Tennessee)
SS Joel Guzman (Jacksonville)
3B Rico Washington (Montgomery)
Catcher Russell Martin (Jacksonville)
DH Brandon Sing (West Tenn)
OF Jeremy Hermida (Car), Matt Murton (W. Tenn), Jerry Owens (Bir), Delmon Young (Mont)
LHP Renyel Pinto (West Tenn)
RHP Ricky Nolasco (West Tenn)
Relief Chris Resop (Carolina)
Utility Dan Uggla (Tennessee)
Best Hustler Todd Donovan (Jacksonville)
   
1B Jesse Gutierrez (Chattanooga)
2B Richard Lewis (West Tenn)
SS Josh Wilson (Carolina)
3B Edwin Encarnacion (Chattanooga)
Catcher Josh Willingham (Carolina)
DH Greg Sain (Mobile)
OF Skip Schumacher (Ten), Adam Stern (Gre), Napoleon Calzado (Gre), Brad Nelson (Hun)
LHP Renyel Pinto (West Tenn)
RHP Brian Rose (Chattanooga)
Relief Brad Baker (Mobile)
Utility William Bergolla (Chattanooga)
Best Hustler Billy Hall (Carolina)
   
1B Bucky Jacobsen (Tennessee)
2B Caonabo Cosme (Tennessee)
SS J.J. Hardy (Huntsville)
3B Corey Hart (Huntsville)
C Humberto Quintero (Mobile)
DH Dernell Stenson (Chattanooga)
OF Dave Krynzel (Hunt), Stephen Smitherman (Cha), Jon Knott (Mob), Matt Diaz (Orl)
LHP Neal Cotts (Birmingham)
RHP Joel Hanrahan (Jacksonville)
Relief Rusty Tucker (Mobile)
Utility Gabe Alvarez (Birmingham)
Best Hustler Pete Orr (Greenville)
   
1B Dave Kelton (West Tenn)
2B Aaron Miles (Birmingham)
SS Clint Barmes (Carolina)
3B Donny Leon (Chattanooga)
C Miguel Olivo (Birmingham)
DH Tom Nevers (Chattanooga)
OF Choo Freeman (Car), Dewayne Wise (Tenn), Bobby Darula (Cha), Mike Edwards (Cha)
LHP Josh Stewart (Birmingham)
RHP Vinnie Chulk (Tennessee)
Relief Joe Valentine (Birmingham)
Utility Ben Risinger (Mobile)
Best Hustler Bernie Castro (Mobile)
   
1B Ben Broussard (Chattanooga)
2B Orlando Hudson (Tennessee)
SS Jorge Nunez (Jacksonville)
3B Josh Klimek (Huntsville)
C Josh Phelps (Tennessee)
DH Josh Phelps (Tennessee)
OF Joe Borchard (Birm), Reed Johnson (Tenn), Bubba Crosby (Jax), Luke Allen (Jax)
LHP Steve Smyth (West Tenn)
RHP Chris Baker (Tennessee)
Relief Ed Almonte (Birmingham)
Utility Brooks Badeaux (Orlando)
Best Hustler Reed Johnson (Tennessee)
   
1B Jay Gibbons (Tennessee)
2B Marcus Giles (Greenville)
SS Elvis Pena (Carolina)
3B Joe Crede (Birmingham)
C Brandon Inge (Jacksonville)
DH Alejandro Freire (Jacksonville)
OF Corey Patterson (W. Tenn), Juan Pierre (Car), Aaron Rowand (Bir), Robert Perez (Tenn)
LHP Mark Buehrle (Birmingham)
RHP Pasqual Coco (Tennessee)
Relief Bob File (Tennessee)
Utility Paul Hoover (Orlando)
Best Hustler Juan Pierre (Carolina)
   
1B Julio Zuleta (West Tenn)
2B Dustin Carr (Orlando)
SS Kevin Nicholson (Mobile)
3B Aubrey Huff (Orlando)
C Javier Cardona (Jacksonville)
DH Tim Giles (Knoxville)
OF Brady Clark (Cha), Rod Bair (Car), Eric Gillespie (Jax), John Curl (Mob)
LHP David Darwin (Jacksonville)
RHP Jeff Yoder (West Tenn)
Relief Francisco Cordero (Jacksonville)
Utility Adam Melhuse (Knoxville)
Best Hustler Ethan Faggett (Mobile)
   
1B Mike Mitchell (Mobile)
2B Jose Macias (Jacksonville)
SS Jose Nieves (West Tenn)
3B Eric Chavez (Huntsville)
C Ben Davis (Mobile)
DH Robert Fick (Jacksonville)
OF Gabe Kapler (Jax), Emil Brown (Car), George Lombard (Gre), Mike Darr (Mob)
LHP Bruce Chen (Greenville)
RHP Kevin Beirne (Birmingham)
Relief Sean Spencer (Orlando)
Utility John Powers (Mobile)
Best Hustler Nick Presto (Chattanooga)
   
1B D.T. Cromer (Huntsville)
2B Frank Menechino (Huntsville)
SS Miguel Tejada (Huntsville)
3B Mike Coolbaugh (Huntsville)
C Justin Towle (Chattanooga)
DH Luis Raven (Birmingham)
OF Ben Grieve (Hunt), Mike Neill (Hunt), Anthony Sanders (Knox), Chris Prieto (Mob)
LHP Scott Eyre (Birmingham)
RHP Ken Cloude (Memphis)
Best Hustler Brian Simmons (Birmingham)
Utility Kevin Witt (Knoxville)
   
1B Derrek Lee (Memphis)
2B Frank Catalanotto (Jacksonville)
SS Lou Collier (Carolina)
3B Aaron Boone (Chattanooga)
C Willie Morales (Huntsville)
DH Dan Rohrmeier (Memphis)
OF T.J. Stanton (Car), Bubba Trammell (Jax),Mike Cameron (Birm), Dan Rohrmeier (Mem)
LHP Heath Murray (Memphis)
RHP Curt Lyons (Chattanooga)
Best Hustler Frank Menechino (Birm), Marty Malloy (Gre), Jeff Patzke (Knox)
Utility Tony Beasley (Carolina)
   
1B James Bonnici (Port City)
2B Brian Koelling (Chattanooga)
SS Desi Relaford (Port City)
3B Scott Spiezio (Huntsville)
C Jason Kendall (Carolina)
DH Ivan Cruz (Jacksonville)
OF Jermaine Dye (Gre), Robin Jennings (Orl), Charles Poe (Birm), Pedro Valdes (Orl)
LHP Matt Ruebel (Carolina)
RHP Luis Andujar (Birmingham), Elmer Dessens (Carolina)
Best Hustler Essex Burton (Birmingham)
Utility Ruben Santana (Chattanooga)
   
1B Tim Belk (Chattanooga)
2B Chris Stynes (Knoxville)
SS Pokey Reese (Chattanooga)
3B Chris Snopek (Birmingham)
C Chris Widger (Jacksonville), Mike Hubbard (Orlando)
DH Mark Johnson (Carolina)
OF Trey Beamon (Car), Tony Barron (Jax), Terrel Hansen (Jax), Phil Hiatt (Mem), E. Young (Hun)
LHP Blaine Beatty (Chattanooga)
RHP Brad Radke (Nashville), Gary Wilson (Carolina)
Best Hustler Steve Gibralter (Chattanooga)
Utility Jason Wood (Huntsville)
   
1B Jim Bowie (Huntsville)
2B Ruben Santana (Jacksonville)
SS Alex Gonzalez (Knoxville)
3B Joe Randa (Memphis)
C Carlos Delgado (Knoxville), George Williams (Huntsville)
DH Jamie Dismuke (Chattanooga)
OF Jerry Wolak (Birm), Les Norman (Mem), Rich Becker (Nash), Marc Newfield (Jax)
LHP Huck Flener (Knoxville)
RHP Scott Ruffcorn (Birmingham)
Relief Chris Bushing (Chattanooga)
Utility Tim Hyers (Knoxville)
Best Hustler Joe Lis (Knoxville)
   
1B Marcos Armas (Huntsville), Tim Costo (Chattanooga)
2B Brian Turang (Jacksonville)
SS Chipper Jones (Greenville)
3B Phil Hiatt (Memphis)
C Javy Lopez (Greenville)
DH Nigel Wilson (Knoxville)
OF Scott Pose (Cha), Juan De La Rosa (Knox), Melvin Nieves (Gre), Scott Lydy (Hunt)
LHP Larry Thomas (Birmingham)
RHP Nate Minchey (Greenville)
Best Hustler Bruce Schreiber (Carolina)
Utility Daryl Vice (Huntsville)
   
1B Elvin Paulino (Jacksonville)
2B Bret Boone (Jacksonville)
SS Alex Arias (Charlotte)
3B Cheo Garcia (Orlando)
C Jim Campanis (Jacksonville)
DH Troy Neel (Huntsville)
OF Reggie Sanders (Cha), Fernando Ramsey (Char), Kevin Koslofski (Mem), Keith Mitchell (Gre)
LHP Wilson Alvarez (Birmingham)
RHP Pat Mahomes (Orlando)
Relief Tim Peek (Huntsville)
Utility Vinny Castilla (Greenville)
Best Hustler Shawn Gilbert (Orlando)
   
1B Jeff Conine (Memphis)
2B William Suero (Knoxville)
SS Eddie Zosky (Knoxville)
3B Sean Berry (Memphis)
C Greg Colbrunn (Jacksonville)
DH Matt Stark (Birmingham)
OF Terrel Hansen (Jax), Adam Casillas (Cha), Brian McRae (Mem), Bobby Moore (Mem)
LHP Brian Barnes (Jacksonville)
RHP Scott Erickson (Orlando)
Relief Steve Chitren (Huntsville)
Utility Frank Thomas (Birmingham), Scott Brosius (Huntsville)
Best Hustler Rusty Crockett (Charlotte)
   
1B Paul Sorrento (Orlando)
2B Greg Smith (Charlotte)
SS Scott Leius (Orlando)
3B Robin Ventura (Birmingham)
C Kelly Mann (Charlotte), Jimmy Kremers (Greenville)
DH Bob Hamelin (Memphis)
OF E. Anthony (Col), Harvey Pulliam (Mem), Derrick May (Char), M. Grissom (Jax), Dann Howitt (Hun)
LHP Mark Guthrie (Orlando)
RHP Darryl Kile (Columbus)
Relief Joe Klink (Huntsville)
Utility Craig Grebeck (Birmingham), Brian Lane (Chattanooga)
Best Hustler Craig Grebeck (Birmingham)
   
1B Drew Denson (Greenville)
2B Mark Lemke (Greenville)
SS Mike Bordick (Huntsville)
3B Carlo Colombino (Columbus)
C Francisco Cabrera (Knoxville)
DH Matt Winters (Memphis)
OF Rafael Delima (Orl), Barry Jones (Gre), Bernardo Brito (Orl), Butch Davis (Char)
LHP Chris Hammond (Chattanooga)
RHP Alex Sanchez (Knoxville)
Relief German Gonzales (Orlando)
Utility Carlos Martinez (Birmingham)
Best Hustler Jeff Huson (Jacksonville)
   
1B Dave Falcone (Charlotte)
2B Ron Gant (Greenville)
SS Walt Weiss (Huntsville)
3B Ken Caminiti (Columbus)
C Nelson Santovenia (Jacksonville)
DH Tom Dodd (Charlotte)
OF Geronimo Berroa (Kno), Larry Walker & Mike Berger (Jax), Rondal Rollin (Bir), Matt Winters (Mem)
LHP Rob Mallicoat (Columbus)
RHP Brian Holman (Jacksonville)
Relief Kevin Price (Jacksonville)
Utility Dave Myers (Chattanooga)
Best Hustler Eric Fox (Chattanooga), Matt Cimo (Charlotte)
   
1B Brick Smith (Chattanooga)
2B Billy Ripken (Charlotte)
SS Brian Guinn (Huntsville)
3B Jeff Reynolds (Jacksonville)
C Terry Steinbach (Huntsville)
DH Tom Dodd (Charlotte)
OF Glenallen Hill (Knox), Alonzo Powell (Jax), Larry Ray (Col), Gary Thurman (Mem)
LHP Tom Glavine (Greenville)
RHP Anthony Kelly (Columbus)
Relief Paul Schneider (Chattanooga)
Utility Chris Padget (Charlotte)
Best Hustler Joe Mikulik (Columbus)
   
1B Rob Nelson (Huntsville)
2B Brian David (Chattanooga)
SS Luis Rivera (Jacksonville)
3B Jim Sherman (Columbus)
C Robbie Wine (Columbus)
DH Mark Funderburk (Orlando)
OF Randy Braun (CHAT), Mark Davidson & Alexis Marte (ORL), J. Canseco (HVL), Billy Moore (JAX)
LHP Steve Davis (Knoxville)
RHP John Habyan (Charlotte)
Relief Larry Groves (Jacksonville)
Utility Andres Thomas (Greenville)
Best Hustler Terry Bogener (Charlotte)
   
1B Andres Galarraga (Jacksonville)
2B Mike Sharperson (Knoxville)
SS Keith Smith (Nashville)
3B Bill Pecota (Memphis)
C Matt Sinatro (Greenville)
DH Stan Holmes (Orlando)
OF Mickey Brantley (Chat), Doc Estes (Gre), Dan Pasqua (Nash), Ty Gainey (Col)
LHP Bryan Oelkers (Orlando)
RHP Ken Dixon (Charlotte)
Best Hustler Tommy Barrett (Nashville)
   
1B Alvin Davis (Chattanooga)
2B Victor Rodriguez(Charlotte)
SS Doug Baker (Birmingham)
3B George Foussianes (Birmingham)
C Jeff Reed (Orlando)
DH Jerry Lomastro (Orlando)
OF John Morris (Jax), Ivan Calderon (Chat), Glenn Davis (Columbus)
LHP Mark Langston (Chattanooga)
RHP Don Heinkel (Birmingham)
Best Hustler Matt Gallegos (Nashville), Razor Shines (Memphis)
Utility Scottie Earl (Birmingham, Rene Gonzales (Memphis)
   
1B Tim Thompson (Knoxville)
2B Tim Teufel (Orlando)
SS Jesus Alfaro (Charlotte)
3B Jeff Reynolds (Knoxville)
C Russ Stephens (Jacksonville), John Mizerock (Columbus)
DH Barbaro Garbey (Birmingham)
OF Brian Dayett (Nash), Kenny Baker (Birm), Mike Fuentes (Mem)
LHP Paul Gibson (Birmingham)
RHP Stefan Wever (Nashville)
Best Hustler John Denman (Charlotte)
Utility Erik Peterson (Nashville)
   
1B Mike Laga (Birmingham)
2B Kevin Rhomberg (Chattanooga)
SS Bryan Little (Mem), Don Mattingly (Nash), Albert Hall (Sav)
3B Gary Gaetti (Orlando)
C Tim Laudner (Orlando)
DH Willie Royster (Charlotte)
OF Randy Bush (Orl), Willie McGee (Nash), Larry Ray (Col)
LHP Tom Gorman (Memphis)
RHP Jamie Werly (Nashville)
Best Hustler Bryan Little (Memphis)
   
1B Steve Balboni (Nashville)
2B Pat Tabler (Nashville)
SS Onix Concepcion (Jacksonville)
3B Cal Ripken, Jr. (Charlotte)
C Chris Bando (Chattanooga)
DH Eddie Gates (Montgomery)
OF Pat Rooney (Mem), Buck Showalter (Nash), Drungo Hazewood (Char)
LHP Ron Meridith (Columbus)
RHP Andy McGaffigan (Nashville)
Best Hustler Matt Sinatro (Savannah)
Utility Johnny Ray (Columbus), Tim Tolman (Columbus)
   
1B Dan Logan (Charlotte)
2B Tim Raines (Memphis)
SS Bob Bonner (Charlotte)
3B Mark Naehring (Knoxville)
C Alan Knicely (Columbus)
DH Dave Hostetler (Memphis)
OF Joe Charboneau (Chat), Danny Heep (Col), Paul Householder (Nash), Duane Walker (Nash)
LHP Bruce Robbins (Montgomery)
RHP Craig Chamberlain (Jacksonville)
Best Hustler Duane Walker (Nashville)
Utility Marty Castillo (Montgomery)
   
1B Sal Rende (Chattanooga)  
2B Gene Menees (Nashville)
SS Jim Wessinger (Savannah)
3B Mark Naehring (Knoxville)
C Marv Foley (Knoxville)  
DH Ray Crowley (Memphis)
OF Eddie Gates (Mem), Tom Spencer (Knox), Al Greene (Mon), Tom Sain (Orl)
LHP Randy Niemann (Columbus)
RHP Bruce Berenyi (Nashville)
Best Hustler Jim Bouton (Savannah)
Utility John Castino (Orlando), Mike Wolf (Knoxville)
   
1B Tom Chism (Charlotte)
2B Lou Whitaker (Montgomery)
SS Alan Trammell (Montgomery)
3B Mike Macha (Savannah)
C Bruce Benedict (Savannah)
DH Fernando Tatis (Columbus)
OF Mark Corey (Char), Al Javier (Col), Mike Gatlin (Orl), Dave Stegman (Mon)
LHP Rich Wortham (Knoxville)
RHP Greg Field (Orlando)
Best Hustler Jeff Cox (Chattanooga)
Utility Wayne Krenchicki (Charlotte)
   
1B Eddie Murray (Charlotte)
2B Blake Doyle (Charlotte)
SS Glenn Gulliver (Montgomery)
3B Marty Parrill (Charlotte)
C Dale Murphy (Savannah)
DH Jim O'Bradovich (Orlando)
OF Larry Foster (Knox), Derek Bryant (Chat), Mark Budaska (Chat)
LHP Dennis DeBarr, Montgomery)
RHP Dave Ford (Charlotte)
Best Hustler Blake Doyle (Charlotte)
Utility Tom Brookens (Mon), Joe Cannon (Col)
   
1B Mike Squires (Knoxville)
2B Doug Stodgel (Knoxville)
SS Pat Rockett (Savannah)
3B Phil Mankowski (Montgomery)
C Fred Velazquez (Savannah)
DH Jon Knott (Portland)
OF Al Javier (Col), John Valle (Mon), Derek Bryant (Bir)
LHP Ken Kravec (Knoxville)
RHP Bob Maneely (Orlando)
Best Hustler Rob Picciolo (Birmingham)
Utility Rob Picciolo (Birmingham), Chuck Heil (Asheville)
   
1B Mike Squires (Knoxville)
2B Kim Andrew (Asheville)
SS Kiko Garcia (Asheville)
3B Chet Lemon (Birmingham)
C Biff Pocoroba (Savannah)
DH Jon Knott (Portland)
OF Nyls Nyman (Knox), Claudell Washington (Bir), Bob Gorinski (Orl)
LHP Paul Siebert (Columbus)
RHP Pete Williams (Knoxville)
Best Hustler Mike Buskey (Knoxville)
Utility Jesus De La Rosa (Columbus), Steve Staggs (Jacksonville)
   
1B Joe Station (Montgomery)
2B Rob Andrews (Asheville)
SS Bob Bailor (Asheville)
3B Al Cowens (Jacksonville)
C Don Hickey (Asheville)
DH Jon Knott (Portland)
OF Jayson Moxey (Col), Ed Pala (Orl), Greg Foreman (Sav)
LHP Russ Rothermel (Columbus)
RHP Doug Konieczny (Columbus)
Best Hustler Bob Bailor (Asheville)
Utility Taylor Duncan (Ash), Bob Koeppel (Orl), Leon Roberts (Mon), Frank Ortenzio (Jax)
   
1B Jack Pierce (Savannah)
2B Manuel Ruiz (Savannah)
SS Bucky Dent (Knoxville)
3B Rod Gilbreath (Savannah)
C Gene Lamont (Montgomery)
DH Jon Knott (Portland)
OF Mike Reinbach (Ash), Royle Stillman (Ash), Marvin Lane (Mon)
LHP Dan Bootcheck (Montgomery)
RHP Bill Campbell (Charlotte)
Best Hustler Bucky Dent (Knoxville)
Utility Smokey Robinson (Montgomery), Jerry Hairston (Knoxville)